do Antitrust

W maju 2008 r. Mikołaj Barczentewicz założył bloga Antitrust in Poland (przeszło 7 lat temu!).  Zgłębiając tajniki amerykańskiego antitrustu przypadkowo trafiłem na stronę www.antitrust.pl w 2009 r. Dołączyłem do Mikołaja, a później dołączyły kolejne osoby. Antitrust.pl w ciągu kilku lat stało się blogiem znanym i czytanym przez społeczność prawa konkurencji w Polsce. Niestety z różnych względów liczba wpisów na stronie zaczęła maleć aż doszło do wygaszenia bloga.

Na szczęście wspólnie z Piotrem Semeniukiem postanowiliśmy reaktywować stronę jako Antitrust.pl, nadając jej nowy wymiar. Zobaczcie sami i czytajcie!

Zapraszamy również społeczność prawa konkurencji i konsumentów w Polsce do współpracy, zainteresowanych przedsiębiorców do kontaktu a kancelarie do współtworzenia Antitrust.pl!

Szymon Syp i Piotr Semeniuk

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów