do Corporate, Rynki Kapitałowe

W dniu dzisiejszym na swojej stronie internetowej Komisja Nadzoru Finansowej (KNF) poinformowała, że skierowała do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółki Dolnośląskie Surowce Skalne SA w upadłości likwidacyjnej (DSS) do dnia 15 czerwca 2012 r. włącznie.

Powodem decyzji KNF jest nieprzekazanie przez DSS do publicznej wiadomości raportu okresowego za I kwartał 2012 r. w terminie określonym przepisami prawa.

Więcej informacji na stronie KNF.

+ posts

Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów Venture Capital na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów zagranicznych, klientów prywatnych, funduszy (w tym VC), obsługi prawnej startupów, w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji. Jego ponad 10-letnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo z zakresu projektów M&A, finansowania typu PE/VC, restrukturyzacji, bieżącej obsługi przedsiębiorstw, finansowania dłużnego oraz prawa konkurencji. Jest autorem ponad 30 publikacji, w tym komentarzy do MAR, Prawa Pocztowego, Ustawy o obligacjach oraz Prawa rynku kapitałowego (w opracowaniu). Był prelegentem na przeszło 40 konferencjach. Członek International Bar Association. W 2016 r. znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii „młodzi obiecujący” przez miesięcznik „Gentleman”. Rekomendowany przez Legal 500 (2019) w specjalizacji: prawo handlowe, spółki oraz M&A (Polska).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

E-mail: kancelaria@szymonsyp.com

Recent Posts
Showing 2 comments
 • Paragraf
  Odpowiedz

  OfertPublU nie zna pojecia zawieszenia akcji, w kontekscie sankcji nakladanych przez KNF (moze byc zawiesz. wykonyw praw akcji przy wezwaniach oczywiscie)…. moze chodzi tutaj o wykluczenie na czas określony z art 96 ?

  Jakieś pomysłY?
  ..

 • Wasilewski
  Odpowiedz

  kompetencja KNF do żądania zawieszenia przez giełdę obrotu, wynika z ustawy o obrocie, a nie ustawy o ofercie.

Dodaj swój komentarz

Ustawa o obligacjach. Komentarz
MAR. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie nadużyć na rynku. Komentarz
Prawo Pocztowe Komentarz
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Komentarz dla pełnomocników procesowych i sędziów